0   1   2   3   4   5   6   7   8   9   A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   X   Y   Z  
aMuza FunCLUB
Jeżeli lubisz muzykę tworzoną przez ten zespół
Poznawaj osoby, które słuchają tej samej Muzy co Ty!
Ha Dwa O
H2O – wystarczy kropla (ang. H2O: Just Add Water, 2006-2008) – australijski serial opowiadający o trójce dziewczyn – Emmie Gilbert, Cleo Sertori i Rikki Chadwick, które przypadkiem nabywają zdolność przemiany w syrenę przy każdorazowym kontakcie z wodą

Fabuła

Pewnego dnia Zane zwabił Cleo na swoją motorówkę, po czym zepchnął ją na pełne morze, wiedząc, że Cleo nie potrafi pływać. Z pomocą przybyła Rikki, która naprawiła uszkodzony silnik w motorówce Zane’a i obie odpłynęły, zabierając po drodze Emmę. Pomimo protestów Emmy, wypłynęły na otwarte morze. W pobliżu wyspy Mako silnik łodzi psuje się. Dziewczyny dotarły na wyspę, gdzie przez przypadek znalazły się w dziwnej jaskini. Próbując z niej wyjść, odnalazły tajemnicze jeziorko pod kraterem wulkanicznym, mające połączenie z otwartym morzem. Postanowiwszy tamtędy przepłynąć, weszły do wody w momencie, w którym jeziorko było oświetlone światłem księżyca w pełni.


Postacie
Rikki Chadwick – jedna z syren, posiada moc podgrzewania wody. Ma potargane bardzo jasne włosy i błękitne oczy. W drugiej serii posiada nową moc – błyskawice i ogień. Na początku pierwszej serii jest nową dziewczyną w sąsiedztwie, postrzeganą jako inną i buntowniczą. Rikki ma silny pociąg do przygód. Jako pierwsza w pełni zaakceptowała swoje nowe moce, chociaż jako ostatnia odkryła swoje zdolności. Podczas trwania pierwszej serii bliżej poznaje Zane’a i chociaż na początku serialu nie może go znieść, w połowie pierwszej serii zaczyna sie z nim regularnie umawiać. Związek trwa do momentu, w którym Zane odkrywa, że Rikki, Cleo i Emma są syrenami. Po tym wydarzeniu, kiedy Zane pomaga dziewczynom uciec z pułapki Doktor Denman, oboje dochodzą do wniosku, że jest to związek bez przyszłości i postanawiają zostać tylko przyjaciółmi.Jednak w drugiej serii znowu zaczynają coś do siebie czuć i postanawiają wrócić do siebie. W przeciwieństwie do reszty głównych bohaterek, niewiele wiadomo o jej rodzinie. Jej rodzice rozwiedli się i Rikki zamieszkała z ojcem. W drugiej serii możemy zobaczyć dom Rikki oraz jak się mają jej stosunki z ojcem.
Emma Gilbert – jedna z syren, posiada moc zamrażania wody. Jest wysoka, szczupła i ma długie blond włosy oraz niebieskie oczy. W drugiej serii jej moc zamrażania zostaje ulepszona oraz dostaje nową moc – wywoływanie burzy. Świetna pływaczka, zanim została syreną, była członkiem szkolnej drużyny pływackiej, jednak aby ukryć swoje moce i ogon musiała zrezygnować. Przygotowywała Byrona do zawodów pływackich. Odpowiedzialna, dobrze zorganizowana i poważna jak na swój wiek dziewczyna. Jest perfekcjonistką, co czasami prowadzi do konfliktów z jej przyjaciółkami, kiedy coś idzie nie po jej myśli. Mieszka z rodzicami i młodszym bratem, Elliottem. W jej rodzinie panuje atmosfera wzajemnego zaufania i szczerości, więc zmuszona do utrzymywania swoich mocy przed rodzicami w sekrecie dziewczyna często miewa z tego powodu wyrzuty sumienia. Emma podkochuje się w Byronie i chociaż uczucie to jest odwzajemnione, nie są oni parą. W drugiej serii znajduje sobie chłopaka, Asha.
Cleo Sertori – jedna z syren, posiada moc kontrolowania wody. Jest smukła i posiada długie, gęste brązowe włosy, które często związuje z tyłu głowy, oraz zielone oczy. W drugiej serii posiada nową moc – wiatr. Nieśmiała i miła dziewczyna, na początku nie umiała pływać i nie chciała zaakceptować swoich mocy, jednak z czasem zrozumiała, że bycie syreną nie musi oznaczać tylko niepotrzebnych kłopotów. Aby poradzić sobie z niechęcią do wody rozpoczęła pracę w parku wodnym. Mieszka z rodzicami i młodszą siostrą, która nieustannie jej dokucza. Jednak w drugiej serii jej mama zostawi ją i siostrę z ojcem. Cleo w dwóch ostatnich odcinkach pierwszej serii zaczyna spotykać się ze swoim przyjacielem, Lewisem. Na początku drugiej serii z nim zrywa, lecz potem znów stają się parą. Gdy Lewis chodzi z Charlotte, ta staje się zazdrosna, lecz nie daje po sobie niczego poznać. W odcinku „Stracona Szansa”, gdy Charlotte pocałowała Lewisa, Cleo jest załamana, lecz mówi Lewisowi, że nic się nie stało.
Lewis McCartney – przyjaciel Cleo z dzieciństwa, przez większość pierwszej serii jest jedyną osobą, która wie o mocach syren i wielokrotnie pomaga im uniknąć zdemaskowania. Do mocy dziewczyn podchodzi w sposób naukowy, próbując logicznie wyjaśnić sobie i im, co zaszło, nie przyjmując do wiadomości możliwości, że logiczne wyjaśnienie nie istnieje. Jego pasją poza nauką jest wędkarstwo. Lewis jest zadurzony w Cleo, a pod koniec pierwszej serii zaczyna sie z nią spotykać. Natomiast w drugiej serii Lewis koleguje się z Charlotte i Cleo zrywa z Lewisem, w późniejszych odcinkach dziewczyna staje się zazdrosna i chce znów Lewisa za chłopaka. W przedostatnim odcinku drugiej serii Cleo i Lewis znów są parą.

Drugoplanowe
Zane Bennett – pewny siebie, zarozumiały, bogaty i nieprzyjemny chłopak. Na początku serialu jego głównym zajęciem było uprzykrzanie życia głównym bohaterkom, kiedy jednak jedna z nich ratuje go przed utonięciem, a on zauważa jej rybi ogon, zaczyna intensywnie poszukiwać morskiego potwora, który go uratował. Angażując w swoje poszukiwania m.in. ojca Cleo, staje się poważnym zagrożeniem dla syren. Kiedy ojciec Zane’a wraz z doktor Denman więżą syreny na wyspie Mako, a chłopak odkrywa kto był jego morskim potworem, pomaga dziewczynom uciec. Matka Zane’a nie żyje i chłopak mieszka sam z apodyktycznym ojcem, traktującym go jak swojego chłopca na posyłki. Chociaż w pierwszych odcinkach Zane nie próbuje się temu przeciwstawić, to dzięki znajomości z Rikki, z którą łączą go wspólne problemy, udaje mu się w końcu nie tylko postawić, ale również dojść z ojcem do porozumienia pod koniec pierwszej serii.
Charlotte Watsford – pojawia się w drugiej serii. Nowa dziewczyna w mieście i jednocześnie czwarta syrena. Podkochuje się w Lewisie i dlatego stała się największą rywalką Cleo. Jest wnuczką Gracie, dawnej syreny. Ma moce pozostałych syren. W ostatnim odcinku drugiej serii Cleo, Emma i Rikki podczas pełni księżyca wrzucają ją do księżycowego jeziorka przez co traci swoje moce i zdolność zmieniania się w syrenę na zawsze (zdecydował o tym układ planet).
Pani Louise Chatham – enigmatyczna, starsza kobieta, która w młodości sama była syreną. Nie wiadomo, w jakich okolicznościach straciła swoje moce, posiada jednak bardzo silną intuicję i wielokrotnie pomaga dziewczynom odnaleźć się w nowej sytuacji, ostrzegając je przed pełnią księżyca i radząc, jak uniknąć związanych z nią niebezpieczeństw. Niestety, nie zobaczymy jej w drugiej serii.
Ash – pracuje w kafejce Juice Bar. Emma poznaje go jako instruktora, który uczy jej brata jazdy konnej. Spotykamy go w drugiej serii, gdzie staje się chłopakiem Emmy. W ostatnim odcinku dowiaduje się o mocy dziewczyn (Emma sama mu to wyjawia), a Ash wcale się tym nie przejmuje, wręcz przeciwnie, uważa, że to super.
Miriam Kent – uczennica tej samej szkoły, co syreny. Bardzo popularna i zarozumiała, rywalizuje z głównymi bohaterkami. W pierwszych odcinkach serialu była dziewczyną Zane’a i razem uprzykrzali życie Cleo, Rikki i Emmie, jednak w końcu zmęczony jej intrygami chłopak zostawił ją. Miriam uwielbia kolor różowy. Nie spotkamy jej w drugiej serii.
Tiffany – przyjaciółka Miriam. Chodzi do tej samej szkoły co syreny. Nie spotkamy jej w drugiej serii.
Byron – zdolny i przystojny surfer, uczeń tej samej szkoły, co syreny. Podkochuje się w Emmie, ale nie są parą. Nie spotkamy go w drugiej serii.
Nate – Kolega Zane’a, ,trenuje karate, oszukał Lewisa zajmując mu czas treningami karate by móc zbliżyć się do Cleo.
Kim Sertori – młodsza siostra Cleo. Wścibska i złośliwa, często wywołuje w domu sprzeczki. Ukradła pamiętnik Cleo i wraz z Elliotem chciała zdemaskować syreny, lecz im się nie udało.
Don Sertori – ojciec Cleo i Kim. Jest rybakiem. Bardzo surowo wychowuje swoje córki, ciężko mu się pogodzić z faktem, że Cleo nie jest już małą dziewczynką, przez co nieprzychylnie traktuje zainteresowanych nią chłopców. Lubi Lewisa, z którym łączy go wspólna pasja. W drugiej serii żona od niego odchodzi i sam wychowuje córki.
Bev Sertori – mama Cleo i Kim. Jest nauczycielką. W drugiej serii rozwodzi się z mężem. Nie spotkamy jej w drugiej serii.
Lisa Gilbert – mama Emmy. Była ratowniczką. Gdy miała 12 lat uratowała tatę Zane’a przed utonięciem. Widzi, że coś dzieje się z jej córką, zwłaszcza po tym jak Emma odeszła z drużyny pływackiej i dokłada wszelkich starań, aby jej pomóc.
Neil Gilbert – ojciec Emmy. Widzi, że coś dzieje się z jego córką, zwłaszcza po tym jak Emma odeszła z drużyny pływackiej, dokłada wszelkich starań, aby jej pomóc.
Elliot Gilbert – młodszy brat Emmy. Jest przeciwieństwem Kim, bardzo spokojny i zawsze uprzejmy. Bardzo kocha starszą siostrę i stara się spędzać z nią dużo czasu. Zakochał się w Rikki, gdy ta uratowała mu życie. Razem z Kim próbował zdemaskować syreny.
Terry Chadwick – tata Rikki. Spotykamy go w drugiej serii serialu. Niezbyt się cieszy, że jego córka zadaje się z Zanem. Na początku miał złe nastawienie do Zane’a, ale zmienił je po naprawieniu przez niego motoru oraz gdy widział szczęście jego córki.
Harrison Bennett – ojciec Zane’a. W młodości pobił rekord w opłynięciu wyspy Mako. W czasie trwania serialu jest bezwzględnym businessmanem i próbuje zarobić na wyspie, kosztem tamtejszego ekosystemu, jednakże przez interwencję Rikki, Emmy i Zane’a, zostaje zmuszony do wycofania się z tego interesu. Jest bardzo szorstki dla syna i nie akceptuje Rikki, jednak na koniec pierwszej serii jego stosunek do Zane’a zmienia się na lepsze. Nie spotkamy jego w drugiej serii.
Dr Linda Denman – biolog morski. Lewis, próbując zbadać naukowo przypadłość swoich przyjaciółek, bada próbkę ich DNA w jej laboratorium i zapomina ukryć wyniki, przez co doktor Denman odkrywa istnienie syren. W dwóch ostatnich odcinkach pierwszej serii udaje jej sie odkryć tożsamość syren i złapać je. Dziewczyny uciekają i aby uwolnić się od doktor Denman, na jej oczach rezygnują ze swoich mocy (tylko na 12 godzin). Nie spotkamy jej w drugiej serii.
Willfred – właściciel Juice Bar (ang. Juice Net), ulubionej kafejki dziewczyn i jednocześnie szef Emmy. W połowie drugiej serii jego miejsce zastąpi Ash.
Mitch – trener delfinów w parku wodnym i szef Cleo. Nie spotkamy go w drugiej serii.
Pani Geddes – pojawia się w kilku odcinkach pierwszej serii i w odcinku „W gorącej wodzie”. Jest szefową parku morskiego.
Lourie – trener w parku morskim. Dokarmia Ronniego. Badał rybkę Cleo w odcinku „Rybia gorączka” oraz pojawia się też w odcinku „W gorącej wodzie”.
Anet Watsford – pojawia się w odcinku „Kuchenka pod ciśnieniem” i „Kod Gracie”. Jest mamą Charlotte oraz córką Gracie.
Amber – znajoma Emmy. Pojawia się w odcinku „Lód i ogień”. Była na imprezie u Emmy pod nieobecność jej rodziców. Pracuje razem z Emmą w Juice Net Cafe.
Roni – główna atrakcja parku Morskiego. Delfin. Jest przywiązany do Cleo.

Epizodyczne
Angela Sertori – kuzynka Cleo, pojawia się w odcinku „Huragan Angela”. Skłóciła Cleo z Kim. Lubi jak się spełnia jej zachcianki.
Lenny McCartney – brat Lewisa. Zajmuje się roślinami. Pojawił się w odcinku „Młodzieńcza miłość”.
Eddie – jeden z szefów łodzi taty Cleo. Łowił żółwie w nielegalnych miejscach i stracił pracę. Pojawia się w odcinku „Połów dnia”.
Barry – próbował wkręcić Rikki, że sprzedaje ryby. Za łapanie ryb dawał jej skradzione pieniądze. Złapała go policja. Pojawia się w odcinku „Niebezpieczne wody”.
Greg – pracuje dla Doktor Denman i pomaga zdemaskować syreny.
Johnno – pracownik Eddiego. Pojawia się w odcinku „Połów dnia”.
Profesor Gorman – specjalista od chorób zakaźnych. Pojawia się w odcinku „Choroba”.
Doktor Miranda Holt – miejscowy lekarz. Pojawia się w odcinku „Choroba”.
George Chan – największy inwestor na wschodnim wybrzeżu. Pojawia się w odcinku „Jak ryba bez wody”.
Dostawca chleba – pojawia się w odcinku „Powiało chłodem”.
Thea – ciocia Emmy, pojawia się w odcinku „Księżycowe zaklęcie”.
Billy – młodszy brat Nate’a. Zawodnik drużyny piłkarskiej. Pojawia się w odcinku „Kontrola”.
Candy – Dziewczyna taty Zane’a. Pojawia się w odcinku ,,Księzycowe zaklęcie\".
Kylie – mała dziewczynka, pojawia się w odcinku „Rybia gorączka”. Zobaczyła Emmę jako syrenę, ale mama jej nie uwierzyła.
Dziewczyna Barry’ego – Pojawia się w odcinku „Niebezpieczne wody”.
Fiona – znajoma Emmy. Pojawia się w odcinku „Przyjęcie”. Była na urodzinach Emmy, organizowanych przez jej mamę.
Łobuz – koń Asha. Pojawia się w odcinku „Jazda konna”. Zjadł chwasty i się zatruł.
Gus – instruktor stajenny. Pojawia się w odcinku „Jazda konna”. Chciał wyleczyć Łobuza. Powiedział do Asha, że Łobuz złapał infekcje i że przed nim ciężka noc tylko żeby ją przeżył.
Ochroniarz – pojawia się w odcinku „Sprawa Denman”.
Carl – pojawia się w odcinku „W otchłani” we wspomnieniach pani Chatham. Był chłopakiem Julii – dawnej syreny.

Komplikacje
Choć dziewczęta starają się utrzymać swoje ogony w tajemnicy, często powstają komplikacje, przez które tajemnica syrenek może zostać odkryta.

Morski Potwór
Gdy Zane wszedł na łódź pani Chatham w sprawie jego skutera, ona straciła przytomność. Emma i Lewis uratowali ją. Zane został na wraku aby poszukać skarbu. Okazało się, że jest nim zwykły wisiorek. Drzwi łodzi zatrzasnęły się, a wrak zaczął tonąć. Zane topił się. Stracił już nadzieję, że przeżyje. Wtedy Emma ruszyła na ratunek. Emma swoim silnym ogonem uszkodziła drzwi, które się otworzyły. Zane zobaczył kawałek jej ogona. Od tamtej pory szukał w wodach „Morskiego Potwora”. Najpierw poprosił o pomoc Lewisa. Prawie zobaczył Cleo, ale dziewczyna w porę uciekła na wyspę. Później Cleo udostępniła mu bibliotekę z książkami o morskich stworzeniach. Zane miał nadzieję znaleźć swojego potwora. Dziewczęta nie były bezpieczne, ponieważ Zane ciągle przebywał w pobliżu Mako. W odcinku „Fałszywy trop” zobaczył Emmę jako syrenę.
Pamiętnik Cleo
Cleo pisała zaszyfrowany pamiętnik o syrenach. Pamiętnik odkryła Kim, kiedy przeszukiwała szufladę Cleo, aby znaleźć pasek. Kim zaczęła podejrzewać, że Cleo, Emma i Rikki to syrenki i nie tylko je. Ona i Elliot zaczęli śledzić dziewczyny. Elliot chciał wylać wodę na Emmę, ale mu się nie udało. Kim zobaczyła kawałek ogona w łazience. Cleo, Emma i Rikki próbowały zmylić Kim i nawet im się to udało. W ten sposób Kim myślała, że syrenami są: Emma, Rikki, Cleo, Lewis, Miriam i Tiffany. Podczas konkursu na Miss Oceanu, w którym brała udział Cleo, Kim oblała wodą całą scenę. Zobaczyła, że Cleo się nie przemienia (Cleo użyła mocy aby woda ją ominęła). Jej podejrzenia zniknęły, a Cleo powiedziała jej, że ogon w łazience to była część stroju na konkurs, a pamiętnik zadaniem domowym na temat bajki „Mała Syrenka”.
Sprawa próbki
Gdy w mieście pojawiła się doktor Denman, Lewis próbował skorzystać z jej maszyn do analizy próbki pobranej od Cleo. Cleo obcięła sobie paznokieć i dała go Lewisowi aby ten ją poważnie zbadał. Lewis pomyślał, że może w ten sposób dowie się co wywołało u syren metamorfozę. Po badaniach Lewis zapomniał wziąć próbki – znalazła ją doktor Denman. Zaciekawiło ją zmieniające się DNA. Zaczęła badać sprawę syren. Miała nadzieję, że Lewis jej w tym pomoże. On jednak zrezygnował z tego pomysłu. Denman odjechała, a syrenki były bezpieczne. Ale nie na długo (Denman wróci)…
Syreny Zdemaskowane
Gdy groźna Denman wróciła zainstalowała pod wodą kamery niedaleko wyspy Mako. Gdy syreny przepływały niedaleko Mako kamery je zarejestrowały i Denman miała niezbity dowód na to, że dziewczyny są syrenami. Następnie wykorzystując telefon Lewisa sprowadziła dziewczyny na wyspę Mako i zdemaskowała je razem z ojcem Zane’a i samym Zanem. Zane zauważając Rikki jako syrenę wymyślił plan z Lewisem i pomogli wydostać się dziewczynom z pułapki. Dziewczyny wysłuchując Pani Chatham i myśląc, że po wejściu o pełni księżyca do księżycowego jeziorka na Mako stracą całą swą moc, zrobiły to – jednak straciły swą moc tylko na 12 godzin. Doktor Denman wyjechała myśląc, że nie będzie miała już pożytku z syren, a dziewczyny były choć zdemaskowane to bezpieczne.

Księżycowe zaklęcia
Gdy księżyc jest w pełni, dziewczyny nie mogą na niego patrzeć ani dotykać wody.

Emma: Szczerość
Pierwsza została zaczarowana Emma. Dziewczyna była nieznośna i szczera. Mówiła brzydkie rzeczy, obrażała ludzi i jadła sardynki. W dodatku po wysuszeniu jej ogon nie chciał zniknąć. Cleo i Rikki musiały ją kryć w barze. Co więcej pod wpływem zaklęcia Emma pocałowała dwa razy Byrona. Każda z dziewczyn podczas tego czaru nie może kontrolować swoich mocy, a następnego dnia nic nie pamięta (z czasu pełni).
Cleo: Syreni śpiew
Cleo została zaczarowana jako druga: Zaczęła ładnie śpiewać. Lewis odkrył, że stała się syreną z mitologii – jej śpiew przyciąga mężczyzn. Chłopcy z całego miasta przyszli do jej domu. Gdy Cleo miała mokre ręce, jej ogon się nie pojawił. Miał się odbyć koncert Cleo. Niestety, podczas niego prawdziwy głos Cleo wrócił.
Rikki: Wielka moc
Rikki została zaczarowana jako trzecia. Podczas pełni Rikki nie kontroluje swoich mocy. Nagrzewa wszystko wokół, włącznie z sobą. Gdy Rikki popłynęła na wyspę Mako, spowodowała pożar. Kiedy spotkała się tam z Zanem, który polował na swojego Morskiego Potwora, pocałowała go. Oparzyła go tak mocno, że stracił przytomność. Najgorsze było dla Rikki, że nie pamiętała co robiła tamtej nocy.
Cleo, Emma, Rikki: Nowe moce
Cleo, Emma i Rikki zostały zaczarowane razem w tej samej chwili. Gdy wskoczyły do wody i popłynęły na Mako do księżycowego jeziorka, tam ich moce stały się ulepszone i potężniejsze. Zaatakowały Lewisa, gdy on chciał zabrać je do domu. A gdy rano się obudziły nic nie pamiętały. Cleo przypomniał się Lewis, zaczęły go szukać, gdy go znalazły opowiedział im co się stało. Ale moce nie zniknęły, zostały na zawsze.
Cleo, Emma, Rikki: Wyspa Mako
Podczas biwaku na wyspie Mako, najpierw Cleo, a potem Rikki i Emma zobaczyły księżyc. Udaje im się jednak pokonać moc księżyca. Charlotte natomiast, dostaje się do księżycowego jeziorka i próbuje go dotknąć, gdy jest aktywne. Jednak Emma zamraża jeziorko i uchrania Charlotte przed zostaniem syreną.
Tu kończą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Obsada
Claire Holt – Emma Gilbert
Phoebe Tonkin – Cleo Sertori
Cariba Heine – Rikki Chadwick
Angus McLaren – Lewis McCartney
Craig Horner – Ash
Burgess Abernethy – Zane Bennett
Christine Amor – Pani Chatham
Christopher Poree – Byron
Annabelle Stephenson – Miriam Kent
Alice Hunter – Tiffany
Jamie Timony – Nate
Cleo Massey – Kim Sertori
Alan David Lee – Don Sertori
Deboarah Coulls – Bev Sertori
Trent Sullivan – Elliot Gilbert
Caroline Kennison – Lisa Gilbert
Jared Robinsen – Neil Gilbert
Iain Williams – Anthony Chadwick
Joss McWilliam – Harrison Bennett
Lara Cox – Linda Denman
Ariu Lang Sio – Wilfred
Paul Bishop – Mitch
Jade Paskins – Angela
Brittany Byrnes – Charlotte Watsford

Serial nie jest po jezyku polskim.Jest tylko przetłumaczony na J.Polski.

Twórca biografii:
Tatiana Lasian
Tomasz Barukas
i Unnalasina Coamicas


teledyski: Ha Dwa O
Ha Dwa O Tylko BądźHa-Dwa-O! Będziesz SamH2O - Zatrzymaj Mnie
Ha-Dwa-O CudHa-Dwa-O! Popatrz Na Mnie
ściągaj, muzyka, teksty, lyrics, dzwonki na komórkę, najlepsze, free, teledyski, top lista, Ha Dwa O, tłumaczenie tekstu, mp3, kolędy, tłumaczenie piosenki, teledyski
szukaj w aMuza.pl
Twoja wyszukiwarka
szukaj znajomych
miasto  
wiek
gatunek muzyki   
 
logowanie
login
hasło
 
nie masz konta - zarejestruj się
co ciekawego?
Lizbona

najpiękniejsze miejsca na końcu Europy
dzwonki mp3
Na stronie znajdują się teksty piosenek oraz tłumaczenia piosenek.
Prawa do tekstów są własnością ich autorów. Tekst udostępniany jest wyłącznie do celów edukacyjnych.
Strony partnerskie: Fotograf, Lizbona, Portugalia, Hotele w Lizbonie, Przewodnik w Lizbonie, Życzenia, Weterynarz Bielany
© amuza.pl 2019